דלתות הזזה

 

דלתות הזזה

מעוניין לדעת הכל על דלתות הזזה ? האם המוצר נפוץ בארץ ? מה היא כדאיות המוצר ? מאמר זה יסקור את כל הדרוש לך לדעת על דלתות הזזה – מידע טכני ועד לידע שיווקי. דלתות הזזה הן דלתות חדשות בשוק הישראלי. מדובר בדלת שמוזזת משמאל לימין או מימין לשמאל, וכל המרחב שלה מהמשקוף ועד לקצה מיקום ההזזה מורכב מחלקים אשר ספק הדלתות מספר עבורך. מדובר בדלת, במשקופים, במסילות וברכיב גרירה המותקן על הקיר אליו הדלת נגררת. חשוב לציין כי זהו מוצר שלמעט טכנאי דלתות יש בו ניסיון בארץ ולכן חשוב לפנות רק לספר אשר הוכח שהוא בקיא בדלתות הזזה וביצע בהצלחה התקנות רבות של המוצר.
 
דלת הזזה לעומת דלת פתיחה
 
דלת ההזזה אטומה פחות מדלת הפתיחה, ומצריכה יותר אילוצים: שינויים בהרכב הקיר אליו נגררת הדלת, ותוספת של רכיבי תשתיות רבים בטרם התקנת דלתות הזזה. יחד עם זאת, ישנם חדרים קטנים בהם יש מצוקת מקום ועל כן דלת ההזזה יכולה לחסוך מטרים שלמים של מקום שהיה נגרע עם דלת פתיחה. בדלת הזזה אנו מסתמכים על מסילות ולכן חשוב להזמין מתקין מקצועי ביותר שיגרום לדלת לזוז בשקט מופתי ולא ברעש חיכוך עם המסילות כפי שקורה כאשר מזמינים צוות התקנה עם ניסיון מופחת.
 
דלתות הזזה
 
התקנת המוצרים הנלווים לדלת ההזזה
 
התקנת המשקופים מבוצעת כמו בדלת רגילה: בסמוך לדלת על גבי הדופן של הפתח. מדובר במשקופים העשויים מאותו החומר ממנו הדלת עשויה.ץ לעומת זאת, התקנת אביזר ההזזה על הקיר אליו מוזזת הדלת שונה בין קיר גבס לקיר בטון. בקיר בטון אין לגעת ואין לנסות לפורר אותו מלמטה. יש לחרוט את חור המסילה ברצפה כך שחלקה התחתון של המסילה נמצא מתחת לרצפה. הדלת תשונע על פסי המסילה שיימצאו בגובה הרצפה בדיוק. בקיר גבס, לעומת זאת, ניתן לחפור את המסילה כבר בתחתית הקיר כך שהדלת תזוז על המסילה של תחתית הקיר.
 
טיפול בדלת ההזזה
 
זה לא סוד שגם אם צוות התקנה מקצועי התקין לכם דלתות הזזה ישנם טיפולים שיש לעשותם על מנת לוודא תקינות. הצוות המקצועי דאג לכל מחסוריכם בתחום הגיאומטריה והסימטריה כך שלא תיווצר התקנה עקומה ואסימטרית שהייתה עלולה ליצור חיכוך עם המסילה. אין זה אומר שהמסילה לא תסינה מפני חלודה או פגיעות מסוגים אחרים על ידי גשמים ושלגים. עליכם לרסס מפעם לפעם חומרים למניעת חלודה על המסילה. כמו כן מומלץ לשמן אותה ואת הצירים אחת לרבעון לפחות.